avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 906 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Taxa pe teren in chirie
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Taxa pe teren in chirie

Buna ziua,
Daca am contract de închiriere cu Romvial pt curtea aferentă locuinței mai am de plata si alta taxa la primărie pt a primi certificat fiscal pe acest teren in scopul cadastrului si intabularii ?

Alte discuții în legătură

romvial - recuperare chirie încasată ilegal susurinca susurinca Buna ziua, Tocmai ce am aflat ca societatea Romvial face încasări de chirii fara suport legal , lunar merg si plătesc chiria pe un teren curte pt care acum ... (vezi toată discuția)
Locuiesc intr-o casa cumparata prin legea 112/95, care are o curte. valipopa valipopa Locuiesc intr-o casa cumparata prin legea 112/95, care are o curte de 130mp care in continuare se afla in proprietatea primariei (sector1 Buc.) Pentru curte am ... (vezi toată discuția)
Dubla taxare la stat ! susurinca susurinca As dori sa stiu daca e corect sa plătesc pentru un teren curte a unui imobil în care locuiesc ca proprietar si chirie la Romvial SA si taxa teren în ... (vezi toată discuția)