Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Romvial - recuperare chirie încasată ilegal
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Romvial - recuperare chirie încasată ilegal

Buna ziua,
Tocmai ce am aflat ca societatea Romvial face încasări de chirii fara suport legal , lunar merg si plătesc chiria pe un teren curte pt care acum mi se cere de la "direcția taxe si impozite"si un impozit -retroactiv si cu penalizări de întârziere - in conditiile in care am platit si chirie la romvial .Am intrebat :" de ce? "
La Romvial mi s-a răspuns :"Pt ca asa trebuie !!!!! sa plătiți si la noi si la ei dupa cum vi se cer banii !!!!!"
La direcția taxe si impozite mi s-a răspuns :" nu doar la noi pt ca Romvial nu mai are baza legală sa incheie contracte de închiriere si nici sa încaseze chirii. Corect era sa va directioneze spre noi sa va facem decizie de impunere si sa vi se calculeze impozit pe terenul curte in folosinta!
Cum e corect ? Cine a gresit , Cum imi pot recupera banii si de la cine !?
Multumesc !
Admin, administrator