Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Tranzactie imobiliara - plata CAS
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Tranzactie imobiliara - plata CAS

Buna ziua, parintii mei sunt pensionari si urmeaza sa vanda un teren detinut din 2007.
Stiu ca au fost discutii in trecut legate de obligatia impusa de CNAS la plata CAS-ului aferent sumei tranzactiei.
Va rog sa-mi spuneti daca, in afara impozitului, parintii mei vor avea si alte obligatii legale catre stat!

Multumesc!
spring1, utilizator