avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1069 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Tranzactie imobiliara - plata CAS
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Tranzactie imobiliara - plata CAS

Buna ziua, parintii mei sunt pensionari si urmeaza sa vanda un teren detinut din 2007.
Stiu ca au fost discutii in trecut legate de obligatia impusa de CNAS la plata CAS-ului aferent sumei tranzactiei.
Va rog sa-mi spuneti daca, in afara impozitului, parintii mei vor avea si alte obligatii legale catre stat!

Multumesc!
Ultima modificare: Joi, 14 Septembrie 2017
spring1, utilizator

Alte discuții în legătură

Platitor taxe cnas si totusi neasigurat cnas Petra2014 Petra2014 Buna ziua, In urma unei vizite la medicul de familie, aflu cu surprindere ca nu sunt asigurata la sanatate, cu toate ca din martie 2008, platesc taxe catre ... (vezi toată discuția)
Drept proprietate cu uzufruct KMaria KMaria Buna . Acum cativa ani a fost intocmit un act intre socrii mei si sot , noi nefiind inca casatoriti pentru casa in care locuim astfel incat sa avem o ... (vezi toată discuția)
Cedare teren odehalin odehalin Buna ziua! Am cumparat un teren in 2007. La data cumpararii terenului in zona nu era intocmit PUZ. Luna trecuta am solicitat eliberarea Certificatului de ... (vezi toată discuția)