Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Dezbatere moștenire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Dezbatere moștenire

eu imi iau mostenirea dupa tata decedat mama are voie sa vanda partea ei din mostenire fara acordul mostenitorilor?
Buna ziua,
La dezbaterea mostenirii ramase de pe urma tatalui decedat copiii impart in parti egale 3/4 din masa succesorala si mamei ii revine 1/4.
Dupa dezbatere fiecare poate sa faca ce doreste cu acea cota ce-i revine fiind bun al sau si deci putand sa-l instraineze.