Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Un locatar nu vrea să mă lase să parchez în ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Un locatar nu vrea să mă lase să parchez în spatele blocului

Buna ziua , un locatar ce are apartamentul la parter , detine un teren in spatele blocului . ingradit (Nu ma intereseaza acest lucru , deoarece momentan nu blocheaza accesul din spatele blocului.

Ideea e , am o colesna in spatele blocului unde parchez masina , multi au colesne , iar acesta imi tot blocheaza calea cu masina spunand ca si partea ce nu a ingradit-o inca e tot terenul lui.

El a amenintat faptul ca pana anul viitor va ingradii tot , ca nimeni sa nu mai parcheze in spatele blocului.

(Ce vreau sa va intreb e faptul are acest individ dreptul sa imi blocheze accesul cu masina in spatele blocului ?

O schema , sper sa intelegeti
[ link extern ]

FabianStelian, utilizator
Daca terenul reprezinta domeniu public persoana in discutie nu detine competenta si autoritatea sa dispuna de acesta ,sa execute ingradire
Sesizati oficial directia corp control din primaria teritoriala
Pai el spune ca a cumparat si partea aia.