avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 413 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Un locatar nu vrea să mă lase să parchez în ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Un locatar nu vrea să mă lase să parchez în spatele blocului

Buna ziua , un locatar ce are apartamentul la parter , detine un teren in spatele blocului . ingradit (Nu ma intereseaza acest lucru , deoarece momentan nu blocheaza accesul din spatele blocului.

Ideea e , am o colesna in spatele blocului unde parchez masina , multi au colesne , iar acesta imi tot blocheaza calea cu masina spunand ca si partea ce nu a ingradit-o inca e tot terenul lui.

El a amenintat faptul ca pana anul viitor va ingradii tot , ca nimeni sa nu mai parcheze in spatele blocului.

(Ce vreau sa va intreb e faptul are acest individ dreptul sa imi blocheze accesul cu masina in spatele blocului ?

O schema , sper sa intelegeti
[ link extern ]


[ link extern ]
Ultima modificare: Sâmbătă, 16 Septembrie 2017
FabianStelian, utilizator
Cel mai recent răspuns: FabianStelian , utilizator 16:09, 17 Septembrie 2017
Daca terenul reprezinta domeniu public persoana in discutie nu detine competenta si autoritatea sa dispuna de acesta ,sa execute ingradire
Sesizati oficial directia corp control din primaria teritoriala
Pai el spune ca a cumparat si partea aia.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Spatii si cai de acces GABRIEL 001 GABRIEL 001 Daca cineva detine la parterul unui bloc un spatiu , iar in fata spatiului la circa 4 metri detine un teren ,poate imprejmui cu gard de la coltul blocului ? ... (vezi toată discuția)
Gradina blocului este ocupata! ContSters326129 ContSters326129 Bună dimineața, am hotărât să apelez la serviciile acestui site pentru a clarifica o problemă legată de drepturile pe care le dețin locatarii ... (vezi toată discuția)
Bloc fara trotuar in jur, fara ghene de gunoi Taitel2017 Taitel2017 Buna seara, As dori sa va insirui o poveste reala si va rog din suflet sa ma ajutati sa mi clarific gandurile...Acum doi ani am cumparat un apartament in ... (vezi toată discuția)