Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Moștenire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Moștenire

Bună! Mama mea este decedată de 17 ani, iar după moartea ei nu s-a făcut succesiunea. Tatăl meu a decedat anul acesta iar fratele meu care locuiește în casa părintească refuză să facem succesiunea, și deja se vede stăpân pe toate. Precizez că are actele la el și refuză orice înțelegere cu mine. Vă rog să mă învățați ce am de făcut că să beneficiez de dreptul la moștenire.
Buna seara,
Daca nu intelege sa va intelegeti OMENESTE va trebui sa va adresati instantei solicitandu-i actele prin instanta si dezbaterea succesiunii cu iesire din indiviziune..