avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 886 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Arestare dacă ANAF a făcut apel
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Arestare dacă ANAF a făcut apel

Buna ziua ,va rog sa ma ajutati in urmatoarea problema : o persoana a fost prinsa in 2014 ca vindea tigari contrafacute ,persoana X nu avea un domiciliu stabil statea cu chirie din acest motiv nu a stiut ca a fost trimisa in judecata in iunie 2017sa dat sentina de 2 ani cu executare nu a stiu nimic pana saptamana trecuta cand a venit politia si a ridicato
mentionez ca are 3 copii minori dintre care unul sugar ,
anaful a facut contestatie si se judeca in octombrie ,
va rog sa imi spuneti daca se mai poate face ceva daca ia pote sa conteste pedeapsa sau daca poate cere o pedeapsa m-ai blanda .
va multumesc
Cel mai recent răspuns: manybet , utilizator 08:39, 22 Septembrie 2017
Trebuie ca avocatul dvs. sa studieze dosarul si sa vada ce este acolo.
Sunt aspecte de procedura care trebuie analizate in primul rand.
In mod generic nu se poate afirma ca are sanse...
Ultima modificare: Joi, 21 Septembrie 2017
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

Trebuie ca avocatul dvs. sa studieze dosarul si sa vada ce este acolo.
Sunt aspecte de procedura care trebuie analizate in primul rand.
In mod generic nu se poate afirma ca are sanse...

CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

Trebuie ca avocatul dvs. sa studieze dosarul si sa vada ce este acolo.
Sunt aspecte de procedura care trebuie analizate in primul rand.
In mod generic nu se poate afirma ca are sanse...

Multumesc frumos pentru raspuns ,

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Incalcarea pedepsei cu suspendare danyaugustin2008 danyaugustin2008 Sotul meu a avut suspendare pentru furt 2 cu 4 ani care se termina in noiembrie 2017...In octombrie 2017 a savarsit infractiune de contrabanda cu tigari a ... (vezi toată discuția)
Prins cu un 1,5g de hasis jorje24 jorje24 buna ziua,as avea si eu o intrebare!Am fost prins la domiciliu,intr-o perchezitie cu o cantitate de 1,5 g,hasis(asa mi s-au spus ca este),detinuta pt consum ... (vezi toată discuția)
Trafic de droguri !! Noelia Noelia Buna ziua! Ma puteti ajuta cu niste raspunsuri va rog din inima. Sotul meu si un coleg de munca de al lui au fost prinsi in octombrie cand au ridicat un ... (vezi toată discuția)