Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Arestare dacă ANAF a făcut apel
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Arestare dacă ANAF a făcut apel

Buna ziua ,va rog sa ma ajutati in urmatoarea problema : o persoana a fost prinsa in 2014 ca vindea tigari contrafacute ,persoana X nu avea un domiciliu stabil statea cu chirie din acest motiv nu a stiut ca a fost trimisa in judecata in iunie 2017sa dat sentina de 2 ani cu executare nu a stiu nimic pana saptamana trecuta cand a venit politia si a ridicato
mentionez ca are 3 copii minori dintre care unul sugar ,
anaful a facut contestatie si se judeca in octombrie ,
va rog sa imi spuneti daca se mai poate face ceva daca ia pote sa conteste pedeapsa sau daca poate cere o pedeapsa m-ai blanda .
va multumesc
Trebuie ca avocatul dvs. sa studieze dosarul si sa vada ce este acolo.
Sunt aspecte de procedura care trebuie analizate in primul rand.
In mod generic nu se poate afirma ca are sanse...
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

Trebuie ca avocatul dvs. sa studieze dosarul si sa vada ce este acolo.
Sunt aspecte de procedura care trebuie analizate in primul rand.
In mod generic nu se poate afirma ca are sanse...

CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

Trebuie ca avocatul dvs. sa studieze dosarul si sa vada ce este acolo.
Sunt aspecte de procedura care trebuie analizate in primul rand.
In mod generic nu se poate afirma ca are sanse...

Multumesc frumos pentru raspuns ,