Forum Discuţii contabile şi ... Cafeneaua economiştilor dosarul preturilor de transfer
Discuție deschisă în Cafeneaua economiştilor

dosarul preturilor de transfer

Tatal are firma in Romania, fiul in Franta.Firma din Romania lucreaza lohn pentru cea franceza. Se face acel dosar al preturilor de transfer?Am colegi care insista ca firmele sunt afiliate! Cei doi nu detin parti sociale la firma celuilalt! Multumesc!
Da, asa e, sunt societati afiliate pentru ca sunt detinute de persoane care au grad de rudenie I.