Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... LUCRARI EXECUTATE CU O COMPANIE IN INSOLVENTA
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

LUCRARI EXECUTATE CU O COMPANIE IN INSOLVENTA

Dorim sa realizam o lucrare de constructie fundatie, iar funizorul se afla in procedura insolventei. Care suntr riscurile?
Riscurile sunt aceleasi ca cele existente atunci cand lucrati cu o societate solvabila. Sfatul meu ar fi sa le solicitati garantie de buna executie si sa nu faceti plati in avans.