Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Decizie de impunere formular 630
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Decizie de impunere formular 630

Locuiesc in Germania.Lucrez in Germania din anul 2000, Sunt si cetatean german si roman.Am primit de la ANAF o declaratie de impunere formularul 630 cu o suma de plata referitoare la plata CASS si pensii. Eu platesc in Germania si CASS si pensie, acolo unde am si adresa de domiciliu.Nu am realizat nici un venit in Romania, In banci in Romania nu am cont.Poate cineva sa-mi explice ptr ce mi s-a calculat o plata in Romania?
Este posibil ca sa platesc impozite si CASS atat la banca din Germania dar si la ANAF in Romania ? caci alta explicatie nu as avea la aceasta impunere.
Va multumesc
Buna ziua. Numai acum am primit decizie 630 pentru plata contributii CASS pe anul 2012. Ce se intampla daca nu o platesc datoria pana finele anului, nu se prescrie obligatia de plata? Multumesc.