Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Apartament cumpărat
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Apartament cumpărat

Am cumpărat un apartament acum 2 săptămâni. Avem termen de eliberare de foștii proprietari 30 de zile, dar nu locuiesc acolo. Ni s-a dat cheile să putem umbla prin apartament, ele nu au eliberat încă apartamentul de bunuri. Noi am scos ușile și linoleul să măsurăm pentru curățenie. Acum vânzătorii zic că ne dau în judecată pentru vandalism că am făcut mizerie. Cine are dreptate? Nu le-am dăunat lucrurilor ce trebuiesc luate de ei.
Buna seara,
Dumneavoastra sunteti proprietari dar civilizat este ca sa lasati fostii proprietari sa-si ia bunurile fara sa le distrugeti.
Nu le-am distrus nici un bun. Se lungesc cu eliberarea, care s-a promis a fi cât mai rapidă. Nu mi se pare normal să aibă chei altcineva în afară de fostul proprietar(nu știu care vecină și verișoară) și să mă trezesc cu ele peste mine în casa mea! Fără a fi anunțată măcar!