Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Nulitate P.V.
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Nulitate P.V.

Buna ziua,

Aseara, am primit "cadou" o amnda grasa de la politia rutiera pentru incalcara linii contiune. Doresc sa stiu daca pot contesta procesul verbal deoarece agendul de circulatie mi-a pocit numele, in loc de Mielcioiu acesta a scris Milcioiu, iar in descrierea faptei acesta a scris "...a efectuat un viraj la stanga in directie de mers T, spre Rm Valcea incalcand marcajul ..." politistul a scris ca simblol al semnului perpendicular "T' in loc de "⊥". As avea vreo sansa sa castig contestarea acestui P.V.?

Multumesc
Claudiu_Daniel, utilizator
Acestea sunt cateva erori materiale care nu pot rasturna situatia de fapt.
Pentru ce invocati dvs, nicio sansa.