Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Camerele video
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Camerele video

1.Este legal sa se instaleze camere video in salile de clasa din scoli fara acordul profesorului, parintilor?
2.Firmele care instaleaza sisteme de supraveghere necesita licenta pentru asa ceva?
Pai cu acordul cui se instaleaza daca nu a directorului,profesorului si a parintilor???

Ce parinte refuza supravegherea copilului (numai unul care stie ce "educat" e copilul lui). In zilele noastre cand in timpul pauzelor chiar si a orelor copii se bat e BUNA ideea (nu stiu cat de legala e) de a supravegea clasa si de a stii pe cine sa tragi la raspundere.. Daca vor fii camere poate se mai reduc putin incidentele gen:[ link extern ]