Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... judecare in lipsa
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

judecare in lipsa

sunt apelant si dosarul se afla in fata primului termen ,la acest termen se v-a face (ce-l mai probabil) si expunerea verbala
eu din diferite motive nu doresc sa ma prezit ,dar doresc sa depun note scrise . cum procedez ?
fac cerere de judecare in lipsa .in care solicit si admiterea probei cu inscrisiru si notelor scrise? sau depun numai note scrise prin care solicit si admiterea probei cu inscrisuri si judecarea in lipsa?
@timpuriu, cereti judecarea in lipsa si faceti mentiune ca depuneti si notele respective, anexate, respectand termenul de minim 5 zile inainte de termenul stabilit.