avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 995 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Drept de proprietate
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Drept de proprietate

Buna ziua, asi vrea sa stiu daca pot sa dau casa mea la nepoata mea fiica fiicei mele si la fiul meu prin vanzare cumpărare cu acordul fiicei.
Mentionez ca nepoata are12 ani.
Cel mai recent răspuns: margaandreea , utilizator 01:36, 25 Septembrie 2017
Se poate, mergeti la notar.
Multumesc.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua ! poate soacra mea face testament in timpul vietii, ... andynyul andynyul Buna ziua ! Poate soacra mea face testament in timpul vietii, si sa lase casa, care este pe numele ei, nepoatei ei ? Mentionez, ca socrul meu nu mai ... (vezi toată discuția)
Act ce nu poate fi atacat in justitie (donatie sau vanzare cumparare imobil) elizabetana elizabetana Sunt o bunica care vreau sa las o casa, singurei mele nepoate. Sotul meu a decedat acum 4 ani. Eu am o singura fiica, care este casatorita cu un barbat in ... (vezi toată discuția)
Imobil dobandit inaintea casatoriei poate deveni bun comul? aaalinaaa aaalinaaa Buna ziua, As vrea sa ma lamureasca cineva intr-o problema: Am dobandit de la mama mea un imobil cu cuntract de vanzare-cumparare inainte de casatorie,acum ... (vezi toată discuția)