Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Ce fel de adeverinta ?
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Ce fel de adeverinta ?

Va rog frumos daca se poate sa-mi spuneti pentru pensie ce trebuie sa contina adeverinta din campul muncii ;
-adeverinta cu salariu de incadrare ?sau -adeverinta cu salariu brut castigat in fiecare luna ?
va multumesc

@Cornel Vsile
Am scris in timp ce postati si dvs., facand modificarile in timp ce reciteam ce am scris, fara a citi mesajul dvs. care de altfel nu era un raspuns la o discutie deschisa de mine.
Mesajul dvs a ramas postat ceva timp si dupa ce am dat raspuns.

In raspunsul initial ati facut referire doar la faptul sa se solicite o adeverinta potrivit Anexei 14 la HG 257/2011.
Cornel Vasile, Consilier juridic