avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 483 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Ce fel de adeverinta ?
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Ce fel de adeverinta ?

Va rog frumos daca se poate sa-mi spuneti pentru pensie ce trebuie sa contina adeverinta din campul muncii ;
-adeverinta cu salariu de incadrare ?sau -adeverinta cu salariu brut castigat in fiecare luna ?
va multumesc

Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 19:47, 26 Septembrie 2017
@Cornel Vsile
Am scris in timp ce postati si dvs., facand modificarile in timp ce reciteam ce am scris, fara a citi mesajul dvs. care de altfel nu era un raspuns la o discutie deschisa de mine.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Mesajul dvs a ramas postat ceva timp si dupa ce am dat raspuns.

In raspunsul initial ati facut referire doar la faptul sa se solicite o adeverinta potrivit Anexei 14 la HG 257/2011.
Ultima modificare: Marți, 26 Septembrie 2017
Cornel Vasile, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Dosar pensionare bbt bbt La depunerea dosarului de pensie se mai solicita adeverinta pentru locurile de munca mentionate in Carnetul de munca ? (vezi toată discuția)
Data depunerii actelor pt dosarul de pensionare sanda2902 sanda2902 Buna ziua. Daca pot sa ies la pensie anticipata partial in data de 29 septembrie 2021, cand trebuie sa depun dosarul de pensie si ce trebuie sa contina ? Va ... (vezi toată discuția)
Adeverinte copii legalizate alina_25 alina_25 La depunerea dosarului de pensionare adeverintele de studiu contributie dupa 2011 etc pot fi depuse in copii legalizate ? Caci la casa de pensii din ... (vezi toată discuția)