Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Tragere de timp despagubire RCA
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Tragere de timp despagubire RCA

Buna ziua! In urma cu aproximativ 3 saptamani am avut un accident auto.
Usor, pot spune fiind lovita doar bara din spate, despagubirea ar fii indeva la 10.000 de lei.
Dupa cateva zile am fost programat la constatator de daune, am dus masina, dansul a facut poze, hartiile, in maxim 10 minute totul a fost gata.
In aceeasi saptamana am m-am dus la reprezentanta cu dosarul eliberat de la asigurator si am lasat masina acolo.
Dupa 2 saptamani, cei de la reprezentanta ma suna ca, asiguratorul verifica dosarul si se sisteaza toate lucrarile la masina mea.
Intrebarea mea este urmatoarea: As putea face ceva presiune pe asigurator pt a se "misca" mai repede, FIINDCA am nevoie de masina, si peste 3 saptamani sunt programat la RAR.
Puteti solicita pe calea amiabila urgentarea solutionarii dosarului de dauna. societatile de asigurare au dreptul sa isi faca propriile investigatii privind modul de producere a accidentului.