Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Trecere pe loc bugetar
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Trecere pe loc bugetar

Buna ziua, sunt studenta si trec in anul 2 de studii la contabilitate. Am obtinut o medie buna in primul an astfel am fost propusa sa trec pe loc bugetar din anul 2. Problema e alta: in urma cu X ani am urmat o facultate de Inginerie unde am intrat pe loc cu taxa, pana in anul 2 semestrul 2 cand am trecut la buget. Intrebarea mea este: de ce nu pot trece acum pe loc bugetar avand in vedere ca prima facultate nu a fost in totalitate urmata pe loc bugetar?
Inca ceva: nu inteleg de ce daca exista lege in acest sens de a nu putea sa trec legal pe loc bugetar si la facultatea de contabilitate, mai trebuie sa depun o declaratie pe proprie raspundere ca sunt de acord sa cedez locul altcuiva. (pentru ca eu una nu sunt de acord)
Fenomena, utilizator