Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Student bugetat
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Student bugetat

Buna,
Anul trecut m-am inscris la Universitatea ,,Aurel Vlaicu" din Arad, Facultatea de Inginerie,unde am intrat pe locuri bugetate.
Din informatiile pe care le-am primit la inscriere perioada de student bugetat se aplica pe o perioada de 4 ani. Conditia sa ai maximum de credite=60 si toate examenele luate.
Anul acesta au modificat cei de la facultate legile si au anuntat (sedinta din 28 mai 2015) ca statutul de student bugetat dureaza doar un an si se acorda in functie de medii.
Am 60 de credite luate si am picat de la buget pentru ca sunt altii cu medii mai mari decat mine dupa criteriile celor de la facultate desi au fost cu taxa.
Nu am fost anuntat ca nu mai sunt la fara taxa de nimeni din facultate desi in 28.09.2015 se deschide noul an.Am vazut un tabel actualizat de la secretariat care a fost postat de un coleg.
Este legal pierderea locului bugetat obtinut de mine de anul trecut desi am toate examenele luate cu maxim credite?

Pastrarea mediei este conditie esentiala din 2005-2005.