Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... extras de carte funciara
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

extras de carte funciara

cum pot sa scot un extras cf daca nu am un extras vechi si nu stiu nr de top?ma poate ajuta cineva?unde trb sa merg sau ce pot face?multumesc
buna ziua! numarul de CF il cunoasteti?
aveti macar o incheiere sau actul prin care s-a dobandit dr?
si mai exista si varianta in cazul in care nu cunoasteti nici nr cadastral, nici carte sa achitati la biroul de carte funciara un tarif de 100 lei si sa aflati ce va intereseaza.
problema se pune in felul urmator: imi trebuie cateva lamuriri - 1. imobilul este situat intr-o zona care a avut carte funciara si inainte de legea 7/1996? 2. imobilul este teren sau apartament?