Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Bon fiscal
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Bon fiscal

Buna seara
Detin o agentie imobiliara si recent am incasat un comision pentru o inchiriere. Nu am avut casa de marcat la mine in momentul tranzactiei, iar clientii nu au dorit in mod alert bonul fiscal. Am ajuns ulterior la birou si am uitat sa scot bonul. Este vreo problema daca eliberez bonul cu cateva zile dupa incheierea tranzactiei? Mentionez ca ziua tranzactiei este stipulata in contractul de inchiriere dintre chirias si proprietar (contract ce urmeaza a fi inregistrat), dar si in contractul de prestari servicii incheiat intre mine si client.
Multumesc!
Nu. Bonul atesta plata banilor, nu data incheierii unor contracte. Oricum nu mai puteti face nimic decat schimbarea datei contractelor ceea ce cred ca e mai dificil.
adema1980 a scris:

Nu. Bonul atesta plata banilor, nu data incheierii unor contracte. Oricum nu mai puteti face nimic decat schimbarea datei contractelor ceea ce cred ca e mai dificil.

Va multumesc!