Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie pe caz de boală
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie pe caz de boală

Dacă am un astm bronșic mai ușor și obezitate gr 3 și o vechime in jur de 14-15 ani cu totul (șomaj+prenatale+medicale+6 copii,se poate ieșii la pensie pe caz de boală? Vă mulțumesc,pt răspuns! Am ca vârstă 49 ani,dar se simte suferința in corp.Mai am și o tromboflebită la un picior.
Vorbiți prima dată cu medicul de familie. Aveți 3 afecțiuni medicale, și vă trebuie referat de la medicul specialist pentru fiecare boală în parte.
- referat de la medicul PNEUMOLOG.
- referat de la medicul de boli de nutriție (diabetolog).
- referat pentru tromboflebită de la medicul specialist cardiolog.
`
Aveți vechime în muncă suficientă pentru a beneficia de pensie de boală.
Citiți mai multe detalii despre pensia de boală în următorele LINK-uri: [ link extern ]
și
[ link extern ]
Dapix, utilizator