avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 811 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Procedura de atribuire vs. procedura de achizitie
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Procedura de atribuire vs. procedura de achizitie

Buna ziua,
Va rog mult sa imi explicati care este diferenta dintre procedura de atribuire si procedura de achizitie.
Multumesc
Ultima modificare: Vineri, 29 Septembrie 2017
Nicoleta111, utilizator
Cel mai recent răspuns: BUSINESS ABSOLUT CONSULTING SRL , Consultant credite si finantari 19:56, 29 Septembrie 2017
Depinde la ce va referiti. Daca este vorba despre un proiect pe fonduri europene, finanțat prin PNDR, procedura de achiziții se desfasoara online in doua etape: prima etapa este reprezentată de înaintarea invitației de participare la ofertare si a dosarului cererii de oferta si a doua etapa de procedura de atribuire.
Daca nu este vorba despre asta, va rog sa fiti mai explicit.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Achizitii publice - proiect cu fonduri europene euangajat euangajat Am o intrebare legata de achizitiile publice. Sa spunem ca o institutie publica face achizitii de peste 15.000 Euro, intr-un proiect cu fonduri europene. ... (vezi toată discuția)
Urgent: buna ziua, va scriu referitor la un topic urgent. termenul ... ZahariaIonut ZahariaIonut Urgent: Buna ziua, Va scriu referitor la un topic urgent. Termenul de depunere al dosarului fiind luni (07.06.21). Scriu referitor la achizitiile din cadrul ... (vezi toată discuția)
Fonduri europene - punct de lucru in romania tovyis tovyis am o problema cu fondurile europene o firma din EU a castigat o licitatie de achizitii lucrari cei care verifica dosarul \"conditioneza\" ca firma sa faca ... (vezi toată discuția)