Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Procedura de atribuire vs. procedura de achizitie
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Procedura de atribuire vs. procedura de achizitie

Buna ziua,
Va rog mult sa imi explicati care este diferenta dintre procedura de atribuire si procedura de achizitie.
Multumesc
Nicoleta111, utilizator
Depinde la ce va referiti. Daca este vorba despre un proiect pe fonduri europene, finanțat prin PNDR, procedura de achiziții se desfasoara online in doua etape: prima etapa este reprezentată de înaintarea invitației de participare la ofertare si a dosarului cererii de oferta si a doua etapa de procedura de atribuire.
Daca nu este vorba despre asta, va rog sa fiti mai explicit.