Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Contract de comodat vs. contract inchiriere
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Contract de comodat vs. contract inchiriere

Buna ziua,
Am urmatoarea intrebare:
Daca am un contract de comodat cu titlu gratuit pentru un apartament, eu fiind comodatarul (chiriasul), am dreptul legal sa inchiriez acest apartament unei firme, cu contract de inchiriere inregistrat la ANAF?
Multumesc,
Asta o stabiliti cu proprietarul.