avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 375 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Contract de comodat vs. contract inchiriere
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Contract de comodat vs. contract inchiriere

Buna ziua,
Am urmatoarea intrebare:
Daca am un contract de comodat cu titlu gratuit pentru un apartament, eu fiind comodatarul (chiriasul), am dreptul legal sa inchiriez acest apartament unei firme, cu contract de inchiriere inregistrat la ANAF?
Multumesc,
Cel mai recent răspuns: Iulian MANEA , Contabil 19:19, 30 Septembrie 2017
Asta o stabiliti cu proprietarul.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contract inchiriere pe numele sotiei grandanat grandanat Bine v-am gasit. Sunt unic proprietar al unui apartament, pe care vreau sa-l inchiriez, insa as dori ca doar sotia sa apara pe contract ca si locator, si ... (vezi toată discuția)
Ce inseamna si ce urmari poate avea un contract de comodat Rãdiþã Raluca Georgiana Rãdiþã Raluca Georgiana Mama mea a inchiriat un apartament unui tip, acum 2 ani si 6 luni apartamentul fiind cu acte in regula,..cu contract de vanzare cumparare.La inchiriere nu am ... (vezi toată discuția)
Contract de comodat sau contract de inchiriere? AlexK AlexK Buna, vreau sa inchiriez un apartament (eu sunt proprietarul) si vreau sa fac contract de comodat cu chiriasul dar in acelasi timp sa percep si bani de chirie. ... (vezi toată discuția)