Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Succesiune, locul dezbaterii
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Succesiune, locul dezbaterii

Buna ziua ,
Trebuie sa fac succesiunea dupa bunica mea ,matusa mea nu doreste acest lucru stiu ca trebuie sa actionez in instant.
Matusa mea are domiciliul in Bucuresti eu in Prahova si ultimul domiciuliu al bunici in judetul Calarasi in cazul asta unde ma pot adresa?
Schuster, utilizator
Daca nu matusa nu doreste sa faca succesiunea , trebuie sa va adresati instantei de judecata.Cererea este de competenta exclusiva a instantei celui din urma domiciliu al defunctului.[Art.118(1)NCPC]