Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita Zaplo Ifn
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita Zaplo Ifn

Buna seara. In Martie 2016 am luat un imprumut de 600 de lei de la Zaplo Ifn in baza unui credit online cu semnatura electronica. Mentionez ca mama este paraizata de 6 ani si eu am fost dea care a folosit datele ei fara cunostinta ei. Am achitat cred 2 dobanzi apoi nu am mai putut Plati. Acum am primit o scrisoare de la un executor judecatoresc in care I se cere mamei mele sa declare toate veniturile si toate bunurile care le detine. Acestia cer suma de 1610 lei representand imprumutul, dobanda si mai cer si suma de 920 de lei cheltuieli de executare. Mentionez ca pe foaie este trecut ca titlu executoriu numarul de contract fara nici un ordin judecatoresc sau numar de dosar. Doresc sa achit, suma de 1610 lei dar si cei 920 mi se pare exagerat de mult. Ce as putea face?
Anabella31, utilizator
Incercati sa cadeti la un acord de plata cu societatea creditoare. Poate reusiti sa platiti doar jumatate din suma pe care o solicita.