Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... decizie pensionare medicala
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

decizie pensionare medicala

decizia nu a venit in termenul de 45 de zile,Nu mai am concediu medical,ce e de facut?
Puteti notifica CJP in scris, cu nr. de inregistrare/ data. Notificarea o puteti trimite prin posta cu confirmare de primire. Aveti sansa sa-i sensibilzati in conditiile in care de cele mai multe ori termenul de 45 zile nu se prea respecta. Ar putea fi invocate motive de genul - supraincarcarea cu dosare a putinillor lucratori din cadrul caselor de pensii.