Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Bună seara, tocmai am băgat dosarul de pensie și mi ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Bună seara, tocmai am băgat dosarul de pensie și mi s-a spus ...

Bună seara, tocmai am băgat dosarul de pensie și mi s-a spus ca în aproximativ doua luni voi primi decizia la domiciliul care apare în dosar. Eu locuiesc în Spania și am venit în România doar pentru a merge la casa de pensii după care ma întorc în Spania. Ce pot face dacă nu este nimeni care sa ridice decizia de pensionare?
Mulțumesc anticipat!
Decizia de pensionare se trimite cu confirmare de primire. Este vorba de a se putea respecta termenul de 45 de la primire pentru o eventuala contestatie.
Daca nu semneaza titularul/ imputernicitul oficial (prin notariat) de primire, plicul se tine 10 zile la posta si apoi este returnat la CJP.