Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale proces-verbal predare primire societate cesionata
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

proces-verbal predare primire societate cesionata

Buna ziua,
Am cesionat o societate comerciala si am obtinut rezolutia finala de la Registrul Comertului prin care nu mai detin functia de administrator al societatii.
Doresc sa stiu daca e necesar sa redactez un proces verbal de predare- primire a tuturor documentelor financiar contabile, mijloace fixe, obiecte de inventar, contracte existente ( de inchiriere spatiu, telefonie fixa si mobila, utilitati, etc)
Am intrebat un avocat si un jurist, care mi-au comunicat ca nu au un model / nu e necesar un asfel de proces verbal deoarece descarcarea de gestiune se considera efectuata prin rezolutia emisa de Registrul Comertului. Astept cu interes raspunsul dvs.
~ Conținut șters la cerere ~