Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Cesiune actiuni SA
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Cesiune actiuni SA

Buna ziua. Imi poate spune cineva ce documente se depun la Registrul Comertului in cazul cesiunii de actiuni intre actionarii unui SA?
Va multumesc.
~ Conținut șters la cerere ~
Va multumesc doamna avocat. Este vorba despre actiuni nominative. Inteleg ca intentia actionarului de a-si vinde pachetul de actiuni trebuie supusa aprobarii A.G.A.?
~ Conținut șters la cerere ~