avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1654 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Succesiune fara certificate de nastere
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Succesiune fara certificate de nastere

Nu pot sa scot anexa24 pentru ca fratii mei nu vor sa mi dea certificatele de nastere MentioneZ ca ei nu doresc sa faca succesiunea pt. ca au deja case pe pamantul parintilor Eu sunt singurul care nu am Ce e de facut?
Cel mai recent răspuns: DAN POPESCU , Avocat 13:09, 7 Octombrie 2017
Daca nu va intelegeti amiabil,actionati in instanta ptr.dezbaterea succesiunii,stabilirea cotelor succesorale si iesirea din indiviziune.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Mostenire dana61 dana61 buna ziua Ambii parinti decedati (1989). Eram 4 frati (unul decedat) Nu s-a facut dezbaterea mostenirii pentru ca nu toti mostenitorii doresc asta. Care este ... (vezi toată discuția)
Intrebare mostenire/succesiune onna onna Buna ziua ! Va rog sa ma ajutati cu un sfat in rezolvarea unei probleme. #-o Ambii bunicii au decedat, ultimul acum 3 ani, din casatoria lor au rezultat ... (vezi toată discuția)
Mostenire vasileturda vasileturda buna ziua ,suntem doi frati care am locuit intr un apartament cu 3 camere impreuna cu parintii ;fratele mai mare s a casatorit ,parintii au decedat si ... (vezi toată discuția)