Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... perimarea
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

perimarea

in noiembrie 2016 am primit de la finante titlu executoriu pentru neplata cas, am contestat deoarece decizia de impunere nu era corecta, au anulat decizia din 2016 si au facut alta acum in august 2017, procesul fiind inca pe rol. nu am cerut sistarea executarii silite.
in cat timp intervine perimarea? avand in vedere ca nu au mai fost facute nici un fel de demersuri pentru a fi executata de anaf.
multumesc anticipat
Executarea silită a creanțelor fiscale nu se perimă (art. 227 alin. 6 din Legea 2072015 -Codul de procedură fiscală)