Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... anulare contract de vanzare auto
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

anulare contract de vanzare auto

Cum pot sa anulez un contract de vanzare cumparare auto
Depinde de motivul pe care intentionati sa il invocati
Contractul nu a fost avizat de nici un organ fiscal: nici al vanzatorului nici al cumparatorului. S-a facut contractul, vanzatorul a luat banii, cumparatorul a luat masina, urmand ca vanzatorul sa duca contr la organul fiscal coresp domicilului si a[poi sa il dea si cumparatorului sa il inreg la org sau fiscal. Cumparatorul si vanzatorul sunt din localitati diferite.