avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 225 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general concediul pentru sarcină şi lăuzie
Discuție deschisă în Contabilitate în general

concediul pentru sarcină şi lăuzie

As dori sa stiu daca la calculul celor 126 de zile de concediu pentru sarcina si lauzie intra si zilele libere legale (Paste etc).
Multumesc
Cel mai recent răspuns: ana-cer , moderator 14:14, 13 Octombrie 2017
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Cele 126 de zile de concediu de maternitate sunt zile calendaristice, deci se includ si sambetele si duminicile si sarbatorile legale.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu prenatal anakarenina1 anakarenina1 Buna ziua , In cazul in care am intrat in concediu prenatal in data de 03.06.2014 si nasterea este programata pe 19.08.2014 indeplinesc conditiile pentru a ... (vezi toată discuția)
Concediu maternitate anka1985 anka1985 Buna ziua, Avem o angajata care a nascut pe data de 12.11.2012, si care va beneficia de concediu de lauzie ( 42 zile). Inainte nu a dorit sa intre in ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie andreeazanfir andreeazanfir inainte de a naste am avut 47 zile de concediu prenatal cu tot cu sambete si duminici dupa nastere am 42 de zile de concediu implinite azi cu tot cu sambete ... (vezi toată discuția)