Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general concediul pentru sarcină şi lăuzie
Discuție deschisă în Contabilitate în general

concediul pentru sarcină şi lăuzie

As dori sa stiu daca la calculul celor 126 de zile de concediu pentru sarcina si lauzie intra si zilele libere legale (Paste etc).
Multumesc
Cele 126 de zile de concediu de maternitate sunt zile calendaristice, deci se includ si sambetele si duminicile si sarbatorile legale.