Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Repartizare consum energie termica
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Repartizare consum energie termica

Buna ziua,
proprietari care si-au instalat centrala termica proprie trebuie sa plateasca (inafara de cheltuielile comune de încălzire) si pentru coloanele de incalzire care traversează locuinta(chiar daca sunt izolate?)?.
va multumesc!
La mine in bloc este situaia asta... cine are izolate coloanele pe verticala este scutit de plata .Dar plateste ce este in subsol...si pe acolo trec conductele de incalzire.
Nu exista dispozitie in vigoare care sa prevada facilitatea scutirii de la plata parti comune in cazul izolarii instalatiei verticale