Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Poprire salariu
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Poprire salariu

Buna ziua, daca am poprire pe salariu 1/3, pot cumva sa negociez la o plata lunara pe care o pot face eu insumi? Multumesc!
Bună ziua,

Luați legătura cu executorul judecătoresc, acesta e unicul care poate, cu acordul creditorului, să accepte un angajament de plată și să ridice poprirea. Șansele sunt oricum minime pentru că poprirea aduce o siguranță de recuperare a creanței pe care un angajament de plată nu o aduce.

Succes,
Va multumesc frumos pentru raspuns :)