Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Proprietate mai mică în acte decât în realitate. ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Proprietate mai mică în acte decât în realitate. Am soluție pentru rezolvarea situației?

Detin o locuinta cu suprafata de teren totala de 3300 m.p.conform titlului de proprietate. Aceasta suprafata am dobindit-o prin contract de vanzare cuparare, cand in cartea funciara mi s-a trecut 3198 m.p., schita cadastrala ne fiind intocmita conform existentei din teren, eu fiind inregistrata la Primarie cu 3198 m.p..
Eu fiind nemultumit am actionat in judecata pe unul din vecini pentru tulburare de posesie solutia fiind ca nefondata acesta ne avand carte funciara.
Ce ar trebui sa fac eu, sa cer rectificarea cartii funciare, ori schita cadastrala intocmita eronat, ne fiind conforma cu realitatea ?
Unde sa ma adresez eu ?
Admin, administrator
~ Conținut șters la cerere ~
multumesc