Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Cum pot afla despre o persoana arestata la malmo?
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Cum pot afla despre o persoana arestata la malmo?

Buna ziua. Logodnicul meu a fost arestat de 3zile in malmo.ma sunat in prima zi sa imi spuna ca l au arestat pentru buletin fals.de atunci nu mai stiu nimic.am sunat la ambasada sa imi dea niste detalii si mi au zis sa fac o petitie dar dureaza pana imi raspund. Am sunat si la right centre si mi au spus ca nu imi poate zice nimic si sa sun la ambasada.nu mai stiu ce sa fac.
Tineti legatura cu ambasada Romaniei, fiind singura posibilitate legala. Daca nu depuneti petitia, timpul trece. Fara petitie nu se vor ocupa de sesizarea dvs.
Verificarile din partea lucratorilor ambasadei sunt de durata, greu de apreciat.
Oare stiti o adresa de email ceva? Unde sa trimit petitia ..Mi au vorbit foarte urat la ambasada..nu ma asteptam pentru ca totusi sunt romani
Consulatul Onorific al României la Malmo
Adresa: Köpenhamnsvägen 7, SE – 21743, Malmo, Sweden
Tel: 00 46 (0) 40 235 008
Fax: 00 46 (0) 40 265 121
E-mail: consul.malmo@gmail.com
Consul onorific: Dl Vasile Gamalan