Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Vânzare cumpărare apartament
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Vânzare cumpărare apartament

Buna seara ,suntem doua surori mama vrea sa mi treacă mie partea ei de moștenire ,desii tatăl meu nu mai trăiește și nu am făcut succesiunea . Într mea este se poate face contract de vânzare cumpărare fara sa fie atacat,ce clauza se poate pune ?
Atentie!Pretul trebuie sa fie serios si platit efectivcaz contrar, poate fi considrata donatie deghizata si,anulata in ptr.partea care incalca rezerva succesorala a sorei dvs.prin actiune in reductiunea liberalitatilor excesive.