Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Handicap grad 2
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Handicap grad 2

Daca am grad 2 de handicap pot sa ma angazez la 8 ore de lucru
Persoanele cu handicap pot fi încadrate în muncă conform pregătirii lor profesionale și capacității de muncă, atestate prin certificatul de încadrare în grad de handicap, emis de comisiile de evaluare de la nivel județean sau al sectoarelor municipiului București.