Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Dreptul la incadrarea in munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Dreptul la incadrarea in munca

O persoana cu grad de handicap accentuat are dreptul la incadrare in munca de 4 ore sau 8 ore?
Legea 448/2006
art.78
(1) Persoanele cu handicap pot fi încadrate în muncă conform pregătirii lor profesionale și capacității de muncă, atestate prin certificatul de încadrare în grad de handicap, emis de comisiile de evaluare de la nivel județean sau al sectoarelor municipiului București.
.....