Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Numere inmatriculare false aici m-a incadrat in ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Numere inmatriculare false aici m-a incadrat in procesul verbal desi ele nu-s false

Daca au trecut 90 de zile de la data cand mi-a dat dovada fara drept de circulatie si mi-a deschis dosarul penal,pot sa merg sa-mi iua permisul de conducere pana la finalizarea procesului ?
Multumesc.
Admin, administrator
Ce vi s-a retinut, art.334 alin.2 c.p.?
Inca nu stiu,cel mai probabil art 334,nu stiu ce alineat ma explic problema,,,,,Am cumparat o masina de la cineva cu numere de Anglia,nu mi-a spus ca el cu un an in urma a scos numere rosi la ea,ma prins politia si ma acuzat ca circul cu numere false,tin sa specific ca masina apare cu drept de circulatie in anglia cu aceste numere,presupuse false,,,mi-a suspendat permisu pe o perioada nedeterminata si mi-a intocmit dosar penal,,,,mi-a dat dovada fara drept de circulatie si inca o dovada ca mi a retinut numere de anglia,,,,,nu m au chemat ei la politie eu am fost sa dau o declaratie unde am fost audiat ca martor.
Daca vi s-a eliberat dovada fara drept de circulatie, probabil sunteti incadrat la art. 334 alin. 2 c.p.
Din pacate pentru dvs, cate dureaza cercetarile veti avea dreptul de conducere suspendat.
Aveti dreptul sa va interesati de stadiul cercetarilor.
Salut ce ai mai rezolvat in aceiasi situatie sunt si eu????