Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Cum se calculează un an de închisoare in Polonia
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Cum se calculează un an de închisoare in Polonia

Buna ziua am si eu o întrebare soțul meu este in închisoare in Polonia si a fost condamnat la 2 ani jumate din care a făcut un an ajutatima va rog nu stiu sa cum se calculează un an de închisoare in Polonia sau cate luni mai are de făcut mulțumesc frumos.
Buna ziua,

Probabil ar fi mai util daca ati luat legatura cu un avocat din Polonia pentru a va ajuta.
Buna ziua am vorbit cu un avocat de la noi din România si mia spus ca la doi ani jumate cat are el si un an executat poate sai dea drumul la un an jumate condiționat mulțumesc frumos