Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale acte deschidere magazin second hand haine
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

acte deschidere magazin second hand haine

Buna ziua.
Daca am deja un SRL cu alta activitate principala, pot adauga cod caen pt a deschide un magazin second-hand cu haine? si ce implica acest lucru?
Multumesc
Mergeti la ONRC la niroul de informatii si va vor spune exact ce acte trebuie pregatite.Se poate adauga un nou cod caen si asta implica completarea unui set de acte. Cel mai bine este sa va interesati la ONRC din orasul dumneavoastra.
Buna ziua. Activitatea principala nu va impiedica sa autorizati pentru a desfasura si alte activitati prevazute de codul CAEN. Trebuie mai intai a verificati in actul constitutiv daca aveti acea activitate la obiectele secundare, apoi sa infiintati un punct de lucru la care sa solicitati autorizarea unor activitati care va intereseaza.
Mulțumesc

Bn seara ptr magazin secand-hend haine la tara ce acte imi trebuie?