avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 741 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Solicitare documente scoala
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Solicitare documente scoala

Buna seara, as dori un raspuns la urmatoarele intrebari:
- reprezentantul primarului intr-un consiliu de administratie al unei scoli are dreptul sa solicite (fara a da explicatii) documente din scoala precum fisa postului, statul de functii, organigrama, planurile de achizitii si investitii din ultimii 10 ani ?
- secretarul unei primarii are dreptul sa reprezinte primarul din CA al scolii ? Sunt compatibile cele 2 functii ?
Va multumesc.

Alte discuții în legătură

Transformare unui post de functionar public Viorel Popescu 93 Viorel Popescu 93 Buna ziua, Sunt angajat la primarie in compartimentul investitii si proiecte europene, iar incadrarea mea este ca personal contractual (studii medii), desi am ... (vezi toată discuția)
Aviz nefavorabil anfp CAMO CAMO Buna ziua.Am o problema legata de promovarea in clasa a functionarilor publici.Sunt functionar public din anul 2001 la o primarie de comuna (referent,clasa ... (vezi toată discuția)
Consilier achizitii publice intr-o primarie cu sarcini de serviciu ale inspectorului taxe si impozite locale??? DANYDANA65 DANYDANA65 Intr-o instituție publică (primărie) se poate înființa prin Hotărâre de Consiliu Local conform art.610 Cod Administrativ funcția publică de execuție ... (vezi toată discuția)