Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Contopirea
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Contopirea

vărul meu a fost condamnat la 4 ani cu executare in Romania ptr infractiunea de viol. Dupa ce a fost condamnat a fugit din țară. Dupa 3 ani de fugă a fosr prins in Franța si a fost condamnat la 6 ani de inchisoare ptr furturi si escrocherie. As dori sa stiu daca poate face contopirea cand il va trimite in tara si cat timp dureaza procedura. Va multumesc anticipat.
Da, poate sa ceara contopirea cele doua pedepse. Durata este greu de aproximat, atat pentru transfer at si pentru contopire.
Avand in vedere ca pedeapsa cea mai grea este de 6 ani, este timp suficient sa pentru a se realiza transferul si contopirea, daca abia a inceput executarea
AvTudor_com, utilizator