Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Divortul
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Divortul

Care sunt pasii de parcurs intr-un divort?
Cui trebuie sa te adresezi la inceput?
Buna seara,
Daca divotrtati pe cale amiabila va trebui sa va adresati fie unui notar fie primariei.
Daca divotati prin instanta va adresati judecatoriei pe raza careia ati avut ultimul domiciliu comun.