Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Facturi Telekom catre o firma desfiintata
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Facturi Telekom catre o firma desfiintata

Buna ziua!
O firma inceteaza brusc activitatea la 01.01.2017 dar nu reziliaza pana atunci contractul de telefonie/internet/etc. In cele doua puncte de lucru fiinteaza ulterior un alt SRL si respectiv o persoana fizica. Fostul administrator al firmei desfiintate, dupa ce achita din buzunar cateva facturi, face cerere de cedare/preluare a contractelor catre acestia din urma in urma indicatiilor primite de la Telekom via email. Intre timp facturile vin fara oprire la aceeasi adresa dar adresate firmei desfiintate, preluarea de contract nefiind procesata nicicum de Telekom. Vesnicul "va va contacta un coleg...". Intre timp si SRL-ul nou si persoana fizica au incheiate contracte la adresele respective cu alti furnizori, Facturile Telekom continua sa soseasca la adresele respective avand ca beneficiar agentul economic care si-a incetat activitatea la 01.01.2017. Cine va plati facturile?
Multumesc
snake69fast, utilizator
cine foloseste serviciile, adica nimeni.