Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Nu vreau sa depind de tatal copilului
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Nu vreau sa depind de tatal copilului

Buna ziua, voi naste in curand si nu sunt casatorita, as vrea sa aiba numele meu de familie copilul, dar sa apara in certificatul de nastere numele tatalui. Calatoresc destul de mult si vreau sa stiu daca voi avea nevoie mereu de procura din partea tatalui sau pot face anumite demersuri pentru a nu depinde mereu de el?
Tatăl îl va putea recunoaşte oricând, cu cât mai târziu, cu atât aveţi mai multă libertate de mişcare.