Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... probleme la somatie de plata
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

probleme la somatie de plata

Intre parti s-a efectuat o tranzactie. La termen m-am prezentat numai eu - adica debitorul - fiind stipulat in tranzactie ca oricare dintre parti se va putea prezenta la termen pt a o depune. Pe fond am cerut sa ia act de intelegerea partilor si sa dispuna inchiderea dosarului.
In condica am vazut scris asa: "Admite cererea si consfinteste tranzactia dintre parti.Definitiva, fara drept de apel."
E de bine?
e de bine daca va doriti sa se perfecteze tranzactia
eu sunt debitorul.
care cerere o admite?
presupun ca a mea,de inchidere a dosarului, formulata la concluziile pe fond ....
"Pe fond am cerut sa ia act de intelegerea partilor si sa dispuna inchiderea dosarului."
Deci, a fost admisa cererea dumneavostra =D>.
Incheierea va cuprinde toate conditiile plata stipulate de parti in tranzactie